Revolution Slider Error: Slider with alias shop-slider-v4 not found.
Maybe you mean: 'slider1' or 'siarem2'

Müşteri ilişkileri yönetimi tipleri

Satış gücü otomasyonu (SFA)

Satış gücü otomasyonu (SFA) satış süreçlerini hızlandırarak satış hedeflerini gerçekleştirmeyi sağlamak amacıyla yönetilen bilgi sistemidir.Satış ekibi daha değerli bilgi ile güçlendirilerek satış etkilerinin güçlendirilmesi hedeflenir. Hızlı ve doğru bilgi ile satış ekibi satış kotalarını yakalayıp geçmesi sağlanır. Müşteri ve Potansiyel müşteri iletişim ve pazarlama süreçlerinin tamamı kayıt edilerek pazarlama gücü etkili bir şekilde yönetilir. Satış sürecinin her aşamasında kayıt tutularak satış bilimsel bir çalışma olarak tamamlanır. Satış gücü otomasyonları hedef müşteriler, fırsatlar, olasılıklar,satış tahminleri, satış değerlendirme ve satış süreçleri otomasyonları içerir.

Mobil Teknolojiler ve CRM de önemi, Mobil teknolojiler yetenekleri erişim yöntemlerindeki farklılıkları ile dikkat çekmektedirler. Büyüyen bir pazarı olan mobil erişimi beraberinde birçok çözümü getirmektedir. Tabletlerde Mobil özelliklerinin tamamını sağlayabilmek için ara ürünler çıkarmaktadır.

Tabletler ve Tablet teknolojisi, Tabletlere özel olarak hazırlanmış CRM sistemleri müşteri ilgisini çekmektedir. Kullanım açısından dokunmatik özellikleri ve tablet yapısını desteklemesi beklenmektedir.

Sensörler ve Yeni nesil CRM teknolojileri, Sensörler GPS, Pusula, Işık ölçer ile etkili CRM programları müşteriler tarafından ilgi çekici teknolojilerden çok ihtiyaç ve endüstriyel çözümler üreten teknolojiler olmaktadır.

Büyük Göstericiler Dev ekran tv ler, Sunum cihazları, Wall Displays , HUD displays gibi cihazlar CRM programlarının etkili kullanımı için gündemde olan teknolojilerdir.

 

 

TOP